Kurumsal Kimlik
Kurumsal Kimlik

1979 yılında Diyarbakır'da doğdum. Fotoğraf heyecanı ile tanışmam ilkokula başladığım yıllarda okulumun karşısındaki fotoğrafçı dükkânının vitrininde gördüğüm karpuz içerisindeki çocuk fotoğrafının beni etkilemesiyle başladı. Teneffüs sürelerimin çoğu o vitrindeki fotoğraflara bakmakla geçiyordu. Uzun yıllar devam etti bu heyecanım. Delikanlı çağımda birkaç fotoğrafçı ustasıyla tanışma imkânı bularak beynimdeki soruların cevaplarını aramaya başladım.

Lakin memur babam, ev hanımı annem ve benimle birlikte dokuz kişilik geniş ailemin o dönemin sosyoekonomik şartlarına bakıldığında, okuyup büyük adam olmam gerekiyordu benim, fotoğrafçı değil. Ama okul hayatımda başarılı olmama rağmen geleceğe dair umudumu yalnızca okula bağlayamıyordum... Erken yaşta evlenip baba olduğum için birçok işte çalıştım. İçimde bir yerlerde yer edinmiş fotoğraf aşkı ise hep vardı. Sonunda tutkularım mantığımın önüne geçti ve 1996 yılında meslek hayatımdaki ilk adımı atarak bir fotoğrafçı dükkânı açtım. Ne yazık ki başarısızlıkla sonuçlandı. Bu durum fotoğrafçılığa olan ilgimi katiyen azaltmamış aksine kat ve kat arttırmıştı.

Ustaların bu zanaatı çok zor öğrettiği dönemde fotoğrafçılığa ve fotoğrafa dair oluşmuş ve oluşabilecek ne kadar soru varsa sorabildiğim ve bu soruları üstün bir sabırla cevaplayan tek ustam, değerli ağabeyim Mehmet BARAN ile çalışmaya başladım. Sosyoekonomik zorluklarla geçen yıllar içinde fotoğraf çekmenin heyecanı artık bana terapi gibi gelmeye başlamıştı ve 2007 yılında zor altında ''Peri Fotoğraf Stüdyosu'nu'' açtım. Bugün hâlâ faaliyet gösteren firmamız; stüdyo fotoğrafçılığı, baskı ve fotoğraflı ürün satışı ile hizmet vermektedir. 

Özveriyle çalışan, öğrenme ve uygulamaya açık 'bir fotoğrafı çekmekten çok yapmak gerektiğini' düşünen ve kendilerine 'Orange Team (Turuncu Takım)' ismini veren bir ekip ile birlikte Mehmet Şen Art Desing'i oluşturduk.

modul
Kurumsal kimlik
Misyonumuz
Vizyonumuz